• 06 KW. 24
    Stanowisko związków zawodowych w US ws. podwyżek wynagrodzeń

Związki Zawodowe w Uniwersytecie Szczecińskim przychyliły się do propozycji władz Uczelni w sprawie propozycji podwyżek, zgłaszając następujące zastrzeżenia:

1. w grupie nauczycieli akademickich maksymalna kwota podwyżki nie może przekroczyć 3000 zł;
    2. w grupie pracowników administracji i obsługi maksymalna kwota podwyżki nie może przekroczyć 1200 zł.

O sumę wynikającą z wprowadzonych ograniczeń należy podnieść procentową wartość podwyżki dla wszystkich pracowników (np. 32% dla nauczycieli akademickich i 22% dla pracowników administracji i obsługi).

Ponadto Związki zawodowe w US dopuszczają możliwość rezygnacji z ograniczeń zawartych w p. 1 i 2 jeżeli Władze Uczelni przeznaczą z budżetu Uczelni na zwiększenie puli podwyżek, kwotę równą min. 10% środków przekazanych przez Ministerstwo na podwyżki.

Związki zawodowe działające w Uniwersytecie Szczecińskim, niezależnie od realizowanych podwyżek wystąpiły także do Władz US z wnioskiem o przedstawienie jasnej propozycji przywrócenia zróżnicowania zarobków pomiędzy poszczególnymi grupami/stanowiskami adekwatnie do wymaganego wykształcenia i odpowiedzialności na poszczególnych stanowiskach.

Pełna treść pisma, przekazanego przez związki władzom Uczelni dostępna jest w linku poniżej.

Stanowisko Związków Zawodowych w Uniwersytecie Szczecińskim z 3 kwietnia 2024 r. ws. podwyżek wynagrodzeń.