• 12 KW. 22
    Informacje po posiedzeniu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego RSWiN ZNP z 1.04.2022 r.

W dniu 1 kwietnia 2022 r., po posiedzeniu Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP odbyło się kolejne posiedzenie Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Rady. Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe działania, podjęte w ramach prowadzonej akcji protestacyjnej – szczegóły w pliku PDF z prezentacji, który można pobrać TUTAJ.

Podczas posiedzenia podsumowano także prace Zespołu do spraw przygotowania propozycji rozwiązań w zakresie wynagrodzeń w uczelniach publicznych powołanego przez Ministra Czarnka:

• Zespół miał dokonać analizy aktualnego stanu wynagrodzeń w publicznych szkołach wyższych i przygotować propozycje rozwiązań w tym zakresie do dnia 31 marca 2022 r.
    • Zespół spotykał się trzy razy.
    • Rezultaty i propozycje strony rządowej nie spełniły oczekiwań środowiska akademickiego – przedstawiciele MEiN zadeklarowali, że będą podejmowali starania by w bieżącym roku nastąpił wzrost wynagrodzeń analogiczny do tego zaproponowanego w systemie Oświaty (4,4%).
    • Do dnia dzisiejszego nie przyjęto wspólnego protokołu z prac zespołu.